نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

(0 امتیاز)

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

همانطور که در مطالب قبل دیدید درباره نقاشی ساختمان ها به اختصار توضیح دادیم برای داشتن یک رنگ خوب در نقاشی ساختمان باید از بتونه سنگی و یا غلطک و همچنین از بهترین رنگ ها استفاده شود....و همانطور که در مطلب همه چیز درنقاشی ساختمان ها گفتیم باید به چند نکته برای رنگ آمیزی ساختمان ها توجه کنیم .. اما در این مطلب می خواهیم تا درباره اینکه چه وسایلی برای رنگ آمیزی نیاز است بگوییم 

 

پس با ما همراه باشید ....

 

 لوازم مورد نیاز برای رنگ آمیزی یک دیوار :

الف) لباس کهنه 

ب) غلطک و یا قلمو رنگ 

ج) چسب نواری کاغذی

د) پلاستیک ضخیم 

ه) سطل رنگ 

ن) نردبان 

م) کاردک 

 

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی
نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

 لباس کهنه :  اولین لوازم مورد نیاز برای رنگ آمیزی داشتن یک ساختمان داشتن یک لباس کهنه است درست شنیدید داشتن یک لباس کهنه و یا لباسی که زیاد نو نباشد برای رنگ آمیزی بهتر است تا یک لباس تمیز چون که با پریدن رنگ برروی آن امکان تمیز کردن ویا پاک کردن رنگ برروی ان تقریبا ممکن نیست زیرا شما با پوشیدن یک لباس تمیز باید بعد از رنگ آمیزی آن لباس را دور بیندازید همچین  اولین چیزی که برای نقاشی ساختمان نیاز داریم یک دست لباس مناسب است؛ لباسی که راحت باشد و البته بهتر است تمامی بدن را بپوشاند. لباس کارهای موجود در بازار انتخاب خوبی هستند اما اگر می خواهید از لباس های کهنه استفاده کنید بهتر است یک شلوار بلند و پیراهن آستین دار انتخاب کنید...

 

 چسب نواری کاغذی: از لوازم مهم اساسی برای رنگ آمیزی ساختمان ها استفاده از چسب نواری کاغذی است. با کمک این چسب های کاغذی که چسبندگی نسبتا خوبی هم دارند، لبه های قرنیزها و حاشیه دیوارها را بپوشانید تا هنگام نقاشی، رنگی نشوند.

 

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی
نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

 

 

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

 

 استفاده از پلاستیک ضخیم در حین رنگ آمیزی: در حین نقاشی ساختمان شره کردن رنگ و ریختن آن در نقاط مختلف خیلی طبیعی است؛ اگر کف زمین را با چیزی بپوشانید پس از پایان کار دردسر کمتری برای تمیز کاری خواهید داشت. پلاستیک های ضخیم که می توان از مغازه های ابزار فروشی تهیه کرد انتخاب خوبی است اما اگر بتوانید یک پارچه کتان بلند و باریک برای این کار در نظر بگیرید مناسب ترین گزینه ممکن را خواهید داشت.

 

 

 سطل رنگ : یکی از بخش های آزار دهنده رنگ آمیزی خانه پرکردن مرتب سطل رنگ حین کار است. هر چه ظرف رنگ بزرگتر باشد تعداد دفعات پر کردن کم خواهد شد ولی ظرف سنگین تر خواهد بود و در نتیجه جا به جایی آن سخت خواهد بود. اگر یک سطل رنگ پیدا کنید که به اندازه یک گالن کامل رنگ بگیرد و جایی برای نصب شدن روی در یا نردبان هم برای آن تعبیه شده باشد یکی از بهترین وسایل نقاشی ساختمان را دارید.

 

 

غلطک : غلطک را میتوان بهترین ابزار نقاشی ساختمان نامید. با یک غلطک خوب تقریبا هر کسی میتواند کار نقاشی را انجام دهد. با استفاده از غلطک هم سرعت اجرای کار بالا می رود و هم کار نهایی یکدست خواهد شد. اگر دسته غلطک از جنس استیل و ضد زنگ باشد مدت زیادی برایتان کار خواهد کرد. یک غلطک بزرگ برای دیوارها و یک غلطک کوچکتر برای کناره ها تهیه کنید.

 

 

نردبان: همانطور که می دانید برای زدن یک رنگ خوب ساختمان ها حتما نیاز به رفتن بالای یک چهارپایه و یا یک نردبان است زیرا برای تسلط بهتر به رنگ آمیزی حتما باید از نگ آمیزی استفاده کرد....همچین میتوان از چارپایه و صندلی و میز برای رنگ آمیزی قسمت های بالاتر کمک گرفت؛ اما روش ایمن تر آن است که یک نردبان تهیه کنید. یک نردبان دو طرفه تلسکوپی که به راحتی بتوان در گوشه انبار نگهداری کرد از وسایل نقاشی ساختمان است که در مواقع دیگر هم به خوبی کار خواهد کرد. بهتر است تعداد پله ها را طوری انتخاب کنید که در بلندترین قسمت نردبان دسترسی آسان به سقف منزل داشته باشید.

 

 

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی
نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

 

 

 قلم موی رنگ : بعد از اینکه کار رنگ آمیزی به پایان رسید باید نوار چسب ها را از لبه ها جدا کنید و با کمک قلم مو کار را تکمیل کنید. بهتر است چند سایز مختلف قلم مو بخرید تا در جاهای مختلف بتوانید از آنها استفاده کنید..

 

 کاردک : آخرین وسیله نقاشی ساختمان که به آن نیاز خواهید داشت کاردک است. برای چسباندن نوار چسب کاغذی بر روی حاشیه ها و البته در پایان کار برای تمیز کردن لکه های رنگ از جاهای مختلف قطعا به کمک این ابزار ساده و ارزان نیاز خواهید داشت.

 

 برای داشتن رنگ آمیزی خوب کافیست تا با یک تماس به تعمیرکاران 24 از بهترین تکنسین ها استفاده کنید...

 

نقاشی ساختمان و لوازم جانبی

تعمیرکاران