دریل شارژی چیست و چه کاربری دارد؟

(0 امتیاز)

دستگاه دریل شارژی چیست؟

 

دریل ها  از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین ابزار ها در امور صنعتی حرفه ای و یا مصارف خانگی میباشد وظیفه اصلی دریل ایجاد حفره با قطر های مختلف در سطوح مختلف از جمله سطوح چوبی ، سطوح فلزی ، سیمانی و … می باشد اما به کمک برخی ابزار دیگر میتوان از دریل برای سمباده زدن ،باز و بسته کردن پیچ ، جلا دادن ، و یا حتی برش و … استفاده کرد .

 

دریل ها از اجزای مختلفی از قبیل :


1. کلید روشن و خاموش

2. کلید تنظیم سرعت چرخش

3. کلید فعال و غیر فعال کردن حالت چکشی

4. کلید قفل برای روشن نگه داشتن دریل

5. کلید تعویض جهت چرخش

6. عمق سنج برای تنظیم پیمایش مته در سطح مورد نظر

7. سه نظام

8. دسته نگهدارنده

تشکیل میشوند .

 

دریل شارژی چیست و چه کاربری دارد؟
دریل شارژی چیست و چه کاربری دارد؟

 


سه نظام :

سه نظام ها به دو دسته اتوماتیک و آچاری تقسیم می شوند که برای محکم کردن سه نظام دستی نیاز به آچار مخصوص می باشد که به آن آچار سه نظام می گویند ولی برای سه نظام اتوماتیک این فرآیند توسط دست به خوبی انجام می پذیرد .

 

چپ گرد و راست گرد :

چپ گرد و راست گرد بودن به منظور استفاده از دریل به عنوان پیچ گوشتی حیاتی است. با وجود این حالت شما قادر به بستن و نیز باز کردن پیچ ها خواهید بود. در حالت عادی مته ها به صورت ساعت گرد (راست گرد) برای سوراخ کردن دیوار حرکت می کنند.

این جهت حرکت برای بستن پیچ ها نیز درست است. ولی در صورتی که بخواهید پیچی را باز کنید نیاز دارید تا دریل شما به صورت پاد ساعت گرد (چپ گرد) بچرخد.

این قابلیت از طریق دکمه ی ۲ حالته ای که بالاتر از دکمه اصلی دریل قرار دارد تنظیم می شود.

مته‌ها در انواع و اندازه‌های مختلفی وجود دارند که برای کاربردهای مختلفی مانند سوراخ کردن دیوار، چوب، آهن و … بکارمی‌روند.

 

سه نظام در دستگاه دریل شارژی چگونه است؟


سه نظام در دستگاه دریل شارژی عموما از نوع اتوماتیک بوده و در دو نوع پلاستیکی و فلزی ساخته می شود که در نوع فلزی کمی به وزن و قیمت دستگاه اضافه می شود ولی در عوض استحکام و دوام بیشتری خواهد داشت.

 

چراغ نمایشگر شارژ باقیمانده باطری در دستگاه دریل شارژی چگونه کار می کند؟

 

خب این یک کمک بسیار ارزنده ای به استفاده کننده است تا بداند چقدر از شارژ باطری باقیمانده است و در برخی مدل های دستگاه دریل شارژی این امکان وجود دارد و در صورت لزوم بتواند برنامه ریزی کند .در دستگاه دریل شارژی میلواکی این امکان وجود دارد

 

دریل شارژی چیست و چه کاربری دارد؟
دریل شارژی چیست و چه کاربری دارد؟

 

 

لامپ LED:


یک امکان خوب که در برخی مدل‌ها وجود دارد و باوجود مصرف کم باعث می‌شود در شب یا در زوایایی که نور کافی وجود ندارد باز و بسته کردن پیچ و سوراخ‌کاری بادید مناسب انجام شود.

 

دیمر یا کنترل سرعت:


در دو نوع الکترونیکی و مکانیکی وجود دارند و برای کم و زیاد کردن سرعت چرخش به کار می‌روند. در نوع الکترونیکی هر چه ماشه بیشتر فشار داده شود سرعت چرخش بیشتر می‌شود تا به حداکثر برسد و بر عکس. از دیمر بیشتر برای کنترل سرعت باز و بست پیچ استفاده می‌شود و در سرعت پایین‌تر، باز و بست پیچ با کنترل بیشتری صورت می‌پذیرد و از رد کردن پیچ و خوردگی سر پیچ‌گوشتی و گل پیچ و در نتیجه از زیان مالی نیز جلوگیری می‌گردد.

 

 

تعمیرکاران